Reator CC Mitsubishi Electric FR-HEL-C280K 280kW 600Vac
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Filter unit |
| Functions | DC reactor / choke |
| Rated active power (kW) | 280kW |
| Rated power (HP) | 325HP |
| Rated voltage (AC) | 600Vac |
| Technical compatibility with | FREQROL FR-A800 FREQROL FR-A800 Plus FREQROL FR-F800 FREQROL FR-E700 FREQROL FR-F700PJ FREQROL FR-D700 |
| Customs Tariff Number | 85044090 |
| Order code / Manufacturer SKU | FR-HEL-C280K |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | FRHELC280K |




