Reator para filtro senoidal trifásico 400V de 75kW (100HP), código MT-BSL-H75K, da Mitsubishi Electric. Essencial para a proteção e otimização de sistemas.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Filter unit |
| Functions | Reactor for sinewave filter |
| Design | 3-phase (3P) 400V class |
| Rated active power (kW) | 75kW |
| Rated power (HP) | 100HP |
| Technical compatibility with | FREQROL FR-F740P-90K FREQROL FR-A740-90K FREQROL FR-F740-90K |
| Order code / Manufacturer SKU | MT-BSL-H75K |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | MTBSLH75K |



