Reator Filtro PWM Mitsubishi Electric FR-A8BL2-H355K para inversores FREQROL, 3P, 400V, 355kW/475HP. Peça original Mitsubishi Electric.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Filter unit |
| Functions | Dedicated pulse-width modulation filter reactor |
| Design | 3-phase (3P) 400V class |
| Rated active power (kW) | 355kW |
| Rated power (HP) | 475HP |
| Technical compatibility with | FREQROL |
| Order code / Manufacturer SKU | FR-A8BL2-H355K |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | FRA8BL2H355K |




