Reator dedicado 3P 200V FREQROL FR-XC 55kW da Mitsubishi Electric, SKU FR-XCB-55K. Ideal para aplicações industriais.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Filter unit |
| Product series / family name | FREQROL FR-XC series |
| Functions | Dedicated box-type reactor |
| Design | 3-phase (3P) 200V class |
| Rated active power (kW) | 55kW |
| Order code / Manufacturer SKU | FR-XCB-55K |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | FRXCB55K |


