Reator CC Mitsubishi Electric MELSERVO J4, 37kW, 400V, para melhoria do fator de potência. SKU: MR-DCL37K-4.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Choke |
| Product series / family name | MELSERVO J4 series |
| Functions | Pwr. factor improving DC reactor (400V) |
| Supply voltage (AC) | 400Vac |
| Rated active power (kW) | 37kW |
| Dimensions | H200mm x W135mm x D225mm |
| Net Height (mm) | 200 mm |
| Net Width (mm) | 135 mm |
| Net Depth (mm) | 225 mm |
| Technical compatibility with | MR-J4-[]DU series MR-CR[]K4 |
| Order code / Manufacturer SKU | MR-DCL37K-4 |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | MRDCL37K4 |


