Para mais informações ou para consultar nossa linha completa de produtos, entre em contato conosco. https://mokka-sensors.com.br/#contato
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Filter unit |
| Functions | DC reactor / choke |
| Design | 3-phase (3P) 200V class Filter reactor 1 |
| Rated active power (kW) | 15kW |
| Rated voltage (AC) | 200Vac |
| Technical compatibility with | FREQROL HC2-15K |
| Order code / Manufacturer SKU | FR-HCL21-15K |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | FRHCL2115K |



