Reator CC 3P 400V Mitsubishi Electric FR-HEL-H3.7K, 3.7kW/5HP. Unidade de filtro compatível com inversores FREQROL FR-A800, F800, E700, F700PJ e D700.
Entre em contato para mais informações.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Filter unit |
| Functions | DC reactor / choke |
| Design | 3-phase (3P) 400V class |
| Rated active power (kW) | 3.7kW |
| Rated power (HP) | 5HP |
| Technical compatibility with | FREQROL FR-A800 FREQROL FR-A800 Plus FREQROL FR-F800 FREQROL FR-E700 FREQROL FR-F700PJ FREQROL FR-D700 |
| Order code / Manufacturer SKU | FR-HEL-H3.7K |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | FRHELH37K |


