Reator CC 3P 400V FREQROL FR-XC Mitsubishi Electric 15kW (SKU: FR-XCL-H15K), unidade de filtragem para aplicações industriais.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Filter unit |
| Product series / family name | FREQROL FR-XC series |
| Functions | DC reactor / choke |
| Design | 3-phase (3P) 400V class |
| Rated active power (kW) | 15kW |
| Order code / Manufacturer SKU | FR-XCL-H15K |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | FRXCLH15K |



