Reator CC Mitsubishi Electric FR-HEL-55K de 55kW/75HP para classe 200V, 3 fases, parte da linha FREQROL. Compatível com diversas séries.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Filter unit |
| Functions | DC reactor / choke |
| Design | 3-phase (3P) 200V class |
| Rated active power (kW) | 55kW |
| Rated power (HP) | 75HP |
| Technical compatibility with | FREQROL FR-A800 FREQROL FR-A800 Plus FREQROL FR-F800 FREQROL FR-E700 FREQROL FR-F700PJ FREQROL FR-D700 |
| Order code / Manufacturer SKU | FR-HEL-55K |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | FRHEL55K |


