Melhore o fator de potência de sistemas MELSERVO J3 com o reator AC Mitsubishi Electric FR-BAL-0.4K. Potência nominal de 0.4kW.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Choke |
| Product series / family name | MELSERVO J3 series |
| Functions | Pwr. factor improvement AC reactor |
| Rated active power (kW) | 0.4kW |
| Dimensions | H115mm x W135mm x D64mm |
| Net Height (mm) | 115 mm |
| Net Width (mm) | 135 mm |
| Net Depth (mm) | 64 mm |
| Technical compatibility with | MR-J3 series |
| Order code / Manufacturer SKU | FR-BAL-0.4K |
| Manufacturer product status | Commercialized |


