Disjuntor Miniatura Mitsubishi CP30BA1P 0,25A Curva F Protetor disjuntor miniatura Mitsubishi CP30BA1P2F0.25A, 0,25A, curva F, com auxiliar. Fabricado pela Mitsubishi Electric.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi |
| Main function | Miniature Circuit Breaker (MCB) |
| Product series / family name | WS-V series |
| Sub-range name | Circuit protectors (UL1077) |
| Functions | Miniature Circuit Breaker (MCB) protector |
| Design | pre-installed auxiliary sw. |
| Poles | 1-pole (1P) |
| Rated current | 0.25A |
| Trip current rating | 0.25 AT |
| Frame current rating | 30 AF |
| Rated Voltage (DC) | 65Vdc |
| Rated impulse voltage (Uimp) | 2.5 kV |
| Rated insulation voltage (Ui) | 250 V |
| Connection type | Screw-clamp |
| Tripping curve | F |
| Short circuit breaking rating | 2.5kA (250Vac; UL1077) 2.5kA (65Vdc; UL1077) |
| Ultimate short circuit current breaking capacity (Icu) | 2.5kA (60Vdc; IEC60947) 2.5kA (230Vac; IEC60947) |
| Service short circuit current breaking capacity (Ics) | 2.5kA (60Vdc) 2.5kA (230Vac) |
| Service short circuit current breaking capacity as a percentage of Icu (Ics%) | (230Vac) 100 % |
| Mounting mode | Surface mounting (or DIN rail with optional adapter) |
| Dimensions | W17.5mm x H73mm x D68mm |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Compliant with standard(s) | IEC 60934 IEC 60947-2 EN 60934 EN 60947-2 UL 1077 CSA C22.2 No.235 TUV approval CE marking (EN 60934) Self-declaration CE marking (EN 60947-2) CCC |
| Benefits | The all-new “World Super V Series (WS-V Series)” built with a new breaking technology is designed to respond to the individual market needs of the receiving and distribution and machineries. This series is the result of revolutionary evolution Equipped with a new cutoff technology to enhance interrupting performance Compatible with the latest standards of various countries to deliver optimal performance according to individual needs. |



