Entre em contato para mais informações sobre o IHM GT1695M-XTBA-BS. Fale Conosco.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | HMI / Display unit |
| Product series / family name | Industrial automation > HMIs (Human Machine Interfaces) > GOT1000 series |
| Sub-range name | GOT1000 – GT16 series |
| Functions | High-performance Graphic Operation Programmable Terminal (GOT / PT) touchscreen HMI |
| Supply voltage (AC) | 100Vac-240Vac (120Vac / 208Vac / 220Vac / 230Vac) |
| Display | 15″ 1024x768pixels (XGA) TFT 65536 (65k) color LCD display with LED backlight / Analog resistive film digitizer |
| Color | Black frame |
| Memory capacity | 5MBytes (Flash memory) |
| Connection type | USB Type A (host) connector USB mini-B (device) connector 9-pin D-Sub male connector (RS-232) 9-pin D-Sub female connector (RS-422/RS-485) RJ45 port (Ethernet) |
| Communication protocol | RS-232 RS-422 RS-485 Ethernet |
| Mounting mode | Flush |
| Degree of protection | IP67 |
| Dimensions | W397mm x H296mm x D61mm H15.63″ x W11.65″ x D2.4″ |
| Door cut-out height | 11.1″ / 282.5 mm |
| Door cut-out width | 15.10″ / 383.5 mm |
| Ambient air temperature for operation | +32°F…+131°F / 0°C…+55 °C |
| Ambient air temperature for storage | -4°F…+140°F / -20°C…+60 °C |
| Humidity | 10% to 90% (non-condensing) |
| Chemical resistance | conformal coating |
| Power consumption | 64 W |
| Order code / Manufacturer SKU | GT1695M-XTBA-BS |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | GT1695MXTBABS |
| Compliant with standard(s) | CE (EMC) CE (LVD) cUL UL KC ABS DNV GL LR BV RINA NK CE (RoHS) ABS |
| Electrical durability | 52 000 hours |
| Storage type | CF card slot |



