Reator CC Mitsubishi Electric FR-HCL22-15K, essencial para filtragem em sistemas 3P 200V 15kW, oferece desempenho e confiabilidade. Compatível com FREQROL HC2-15K.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Filter unit |
| Functions | DC reactor / choke |
| Design | 3-phase (3P) 200V class Filter reactor 2 |
| Rated active power (kW) | 15kW |
| Rated voltage (AC) | 200Vac |
| Technical compatibility with | FREQROL HC2-15K |
| Order code / Manufacturer SKU | FR-HCL22-15K |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | FRHCL2215K |


