Reator AC Mitsubishi Electric FR-BAL-7.5K para melhoria de fator de potência da série MELSERVO J3, com potência nominal de 7.5kW.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Choke |
| Product series / family name | MELSERVO J3 series |
| Functions | Pwr. factor improvement AC reactor |
| Rated active power (kW) | 7.5kW |
| Dimensions | H301mm x W290mm x D224mm |
| Net Height (mm) | 301 mm |
| Net Width (mm) | 290 mm |
| Net Depth (mm) | 224 mm |
| Technical compatibility with | MR-J3 series |
| Order code / Manufacturer SKU | FR-BAL-7.5K |
| Manufacturer product status | Commercialized |



