Reator DC Mitsubishi Electric FR-BEL-H22K para a série MELSERVO J3, 22kW e 400Vdc, otimizado para melhoria do fator de potência.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Choke |
| Product series / family name | MELSERVO J3 series |
| Functions | Pwr. factor improvement DC reactor |
| Supply voltage (DC) | 400Vdc |
| Rated active power (kW) | 22kW |
| Dimensions | H185mm x W171mm x D119mm |
| Net Height (mm) | 185 mm |
| Net Width (mm) | 171 mm |
| Net Depth (mm) | 119 mm |
| Technical compatibility with | MR-J3 series |
| Order code / Manufacturer SKU | FR-BEL-H22K |
| Manufacturer product status | Commercialized |


