Reator CC trifásico 400V de 45kW (60HP), código FR-HEL-H45K, da Mitsubishi Electric, ideal para a série FREQROL. Saiba mais!
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Filter unit |
| Functions | DC reactor / choke |
| Design | 3-phase (3P) 400V class |
| Rated active power (kW) | 45kW |
| Rated power (HP) | 60HP |
| Technical compatibility with | FREQROL FR-A800 FREQROL FR-A800 Plus FREQROL FR-F800 FREQROL FR-E700 FREQROL FR-F700PJ FREQROL FR-D700 |
| Order code / Manufacturer SKU | FR-HEL-H45K |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | FRHELH45K |



