Filtro de interferência para servo amplificadores Mitsubishi Electric, 230Vac, 6A. SKU MF-2F230-006.230. Ideal para automação industrial.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Filter unit |
| Functions | Radio interference filter for servo amplif. |
| Supply voltage (AC) | 230Vac |
| Rated current | 6A |
| Dimensions | H200mm x W60mm x D40mm |
| Net Height (mm) | 200 mm |
| Net Width (mm) | 60 mm |
| Net Depth (mm) | 40 mm |
| Technical compatibility with | MR-J3 series MR-J4 series MR-J5 series |
| Order code / Manufacturer SKU | MF-2F230-006.230 |
| Manufacturer product status | Commercialized |



