O Reator AC Mitsubishi Electric MR-AL-45K4, parte da série MELSERVO J5, possui 45kW de potência e opera em 400Vca, ideal para otimizar sistemas de servo motores. SKU: MR-AL-45K4.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi Electric |
| Main function | Choke |
| Product series / family name | MELSERVO J5 series |
| Functions | AC reactor |
| Supply voltage (AC) | 400Vac |
| Rated active power (kW) | 45kW |
| Dimensions | H175mm x W160mm x D215mm |
| Net Height (mm) | 175 mm |
| Net Width (mm) | 160 mm |
| Net Depth (mm) | 215 mm |
| Technical compatibility with | MR-CV series |
| Order code / Manufacturer SKU | MR-AL-45K4 |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | MRAL45K4 |



