Disjuntor Caixa Moldada WS-V NF-H Mitsubishi 4P 63A Eletrônico. SKU: NF125-HEV4P32A. Alta performance e confiabilidade para distribuição de energia com unidade de disparo eletrônica.
Especificações
| Parâmetro | Valor |
|---|---|
| Primary brand | Mitsubishi |
| Main function | Moulded Case Circuit Breaker (MCCB) |
| Product series / family name | WS-V series |
| Sub-range name | NF-H (high-performance class) |
| Functions | Moulded / Molded Case Circuit Breaker (MCCB) |
| Poles | 4-poles (4P) |
| Rated current | 63A |
| Trip current rating | 63 AT |
| Frame current rating | 125 AF |
| Rated impulse voltage (Uimp) | 8 kV |
| Rated insulation voltage (Ui) | 690 V |
| Connection type | Front lugs or bars connection |
| Ultimate short circuit current breaking capacity (Icu) | 100kA (200Vac; IEC60947) 100kA (230Vac; IEC60947) 75kA (380Vac; IEC60947) 75kA (400Vac; IEC60947) 70kA (415Vac; IEC60947) 65kA (440Vac; IEC60947) 50kA (500Vac; IEC60947) 10kA (690Vac; IEC60947) |
| Service short circuit current breaking capacity (Ics) | 100kA (200Vac) 100kA (230Vac) 75kA (380Vac) 75kA (400Vac) 70kA (415Vac) 65kA (440Vac) 38kA (500Vac) 8kA (690Vac) |
| Service short circuit current breaking capacity as a percentage of Icu (Ics%) | (400Vac) 100 % |
| Trip unit type | Electronic |
| Protection functions | Over-current protection Magnetic protection (Short-circuit) |
| Protection settings | Over-current — adjustable tripping threshold 32A-63A |
| Dimensions | W140mm x H165mm x D92mm |
| Electrical durability (with load) | (440Vac) 10000 operations |
| Mechanical durability (at no load) | 25000 operations |
| Utilisation category | A |
| Manufacturer product status | Commercialized |
| Equivalent to | NF125HEV4P32A |
| Compliant with standard(s) | IEC 60947-2 EN 60947-2 CE marking |
| Benefits | The all-new “World Super V Series (WS-V Series)” built with a new breaking technology is designed to respond to the individual market needs of the receiving and distribution and machineries. This series is the result of revolutionary evolution Equipped with a new cutoff technology to enhance interrupting performance Compatible with the latest standards of various countries to deliver optimal performance according to individual needs. |
| Degree of pollution | 3 |




